Müşteriler:

Hesaplar kategorisinde Müşteriler linkine tıklayarak kayıtlı müşteriler listesini görebilirsiniz.

Musteriler_liste

Müşteri listesinde kullanıcının karşısında bulunan simgelerin anlamları aşağıdaki gibidir;

ikon_HesapAyrintilari Hesap Detayları simgesine tıklayıp kullanıcının ayrıntılı bilgilerini görebilirsiniz.

ikon_Pasiflestir Pasifleştir simgesine tıklayarak, eğer kullanıcı hesabı aktif ise pasif duruma getirebilirsiniz.

ikon_Duzenle Düzenle simgesine tıklayarak kullanıcının bilgilerinde değişiklikler/düzenlemeler yapabilirsiniz.

ikon_Kopyala Kopyala simgesine tıklayarak aynı kullanıcı bilgileri ile yeni bir kullanıcı oluşturabilirsiniz.

ikon_Sil Sil simgesine tıklayarak o kullanıcıyı silebilirsiniz.

Musteriler_Hesap_ayrinti

 

Toplantılar:

İşletmenize günübirlik veya uzun süreli toplantı grupları gelmesi durumunda bu gruplara özel kullanıcı oluşturabilirsiniz. Bu özelliği Hotspot Ayarlar bölümünden açıp kapatabilirsiniz. Toplantılar sayfasında bulunan Ekle butonuna basınca açılan yeni kullanıcı oluşturma formunda ilgili alanları doldurarak yeni kullanıcı oluşturabilirsiniz.

Hesaplar_Toplanti

 

Personeller:

Hesaplar menüsünde Personeller linkine tıklayarak müşteri ağında kayıtlı personel listesine erişebilirsiniz. Sayfada bulunan Ekle butonuna tıklayarak yeni personel kullanıcısı oluşturabilirsiniz.

Yeni personel hesabı oluşturma formunun en altında bulunan Hesap Türü seçeneğinden yönetici seçildiği taktirde bu kullanıcı müşteri paneline de giriş yapabilir, yönetici olarak kaydedilen kullanıcının isminin karşısında bulunan ikon_yetki simgesine tıklayarak yetki tanımlamaları yapılmalıdır.

Hesaplar_Personel_Ekle

Yönetici olarak tanımlamış olduğunuz personele vermek istediğiniz yetkileri listeden kolaylıkla seçebilirsiniz.

Personel_Yetkiler

TC Kimlikler:

Hotspot ayarlarından T.C. Kimlik (Kayıt) aktif edildiği taktirde; kişiler kendi kimlik bilgileri – Adı, Soyadı, Doğum Yılı, T.C. Kimlik No – ile kayıt olarak internet bağlantısına erişim sağlayabilirler, kayıt esnasında girilen bilgilerin doğrulukları online olarak kontrol edilmektedir ve herhangi yanlış bir kimlik bilgisi ile kayıt olunamamaktadır. T.C. Kimlikler sayfasında T.C. Kimlik bilgileri ile kayıt olan kullanıcıların bilgilerini ve internet kullanım detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

 

SMS Hesapları:

Hotspot ayarlarından SMS (Kayıt) aktif edildiği taktirde kişiler kendi GSM numaraları ile kayıt olabilirler ve sistem tarafından SMS olarak gönderilen şifre ile oturum açarak internet bağlantısına erişim sağlayabilirler. SMS Hesapları sayfasında; SMS kayıt aracılığı ile kayıt olan kullanıcıların listesini görebilirsiniz.

NOT: Bu özelliği kullanabilmeniz için toplu SMS paketinizin olması ve SMS ayarları alanından gerekli ayarların yapılmış olması gerekmektedir.

Profiller:

Bu alandan kullanıcıların bağlantı hızı, kullanım kotası, kullanım süresi v.b. ayarlarını ve sınırlamalarını yapabilirsiniz.

Hesaplar_Profiller